
Tar imot Sandnes Ulf
På fredagskvelden kl. 18.00 tar vi imot Sandnes Ulf til den 17. serierunden i årets OBOS-liga - "heme" på Nammo Stadion. a-laget OBOS-ligaen pre-match
Vi er såvidt ferdige med å suge på karamellen etter en overbevisende borteseier på Jessheim på mandag som var. Nå stiller Christian Johnsen laget vårt inn på fredagens match mot Sandnes Ulf.
Rogalendingene har prestert noe variabelt hittil i år, men befinner seg på 6. plass på tabellen med sine 24 poeng. De har tatt sju seire, hvorav seks på egen hjemmebane. Sandnes Ulf har en sterk spillertropp, med en blanding av erfarne og unge, "up-and-coming" spillere.
Laget har etter fusjonen mellom fotballklubbene Sandnes og Ulf i 2004 befestet seg i Norsk Toppfotball. Opprykket til 1. divisjon kom i 2008, og i tre sesonger fra 2012 til 2014 var de lyseblå oppe og spiste kirsebær med de store i Eliteserien. De siste fem årene har de tilbrakt i OBOS-ligaen, og har oftest vært å finne på øvre halvdel av tabellen og blant topp seks-lagene ved sesongslutt. Laget trenes av Steffen Landro, som tok over stafettpinnen etter Bengt Sæternes etter fjorårssesongen.
Det er ikke lenge siden de to lagene møttes på Øster Hus Arena, det var i den 12. serierunden som ble spilt 27. august. Raufossgutta leverte en sterk kamp, og hadde fortjent minst et poeng, men Sandnes Ulf vant altså 2-1.
Les mer her: Surt tap i Sandnes
Raufossgutta har virkelig sprudlet de siste kampene, det er masse energi og positivitet i det unge laget vårt. Stryken vår ligger definitivt i jevnheten i spillertroppen, der alle tar sitt ansvar uansett hvor de spiller på banen - og for hverandre. Gutta jobber hardt, og har periodevis i år fått dårlig betalt i forhold til innsatsen de har lagt ned. Nå så vi gryende tendenser til ketchup-effekten på mandag mot Ull/Kisa, og har trua på at mer kommer!
Til fredagens match har vi langtidsskadde Emile Dadjo ute, og brødrene Simenstad er begge ute ei uke eller to til med sine hofte og lyskeproblemer. Alle de andre er fit-for-fight.
Yr.no melder om stort sett oppholdsvær og litt nordavind i morgen kveld, så det borger for gode spilleforhold og absolutt levelig for de tilmålte 200 tilskuerne på tribunene. Kampen vises på Eurosport/Dplay. Lydstream med Terje Solbakken får du på direktesporten i OA og på Radio Toten. Vi i Raufossfotball.no oppdaterer viktige hendelser i sosiale medier undervegs i kampen.
Heia Raufoss!