Seier over KFUM

Vi tok seier'n 2-1 i en jevn match mot KFUM i Marbella søndag ettermiddag. Begge målene våre signert Mame Ndiaye.

Annonse:

Det ble en god fotballkamp, der KFUM nok var det beste laget i første omgang. Det sto 1-1 til pause etter at lagene scoret med to minutters mellomrom helt på tampen av omgangen. Mame var innblandet med ei tå når KFUM scoret sitt første mål - men brakte balanse i regnskapet når han putter 1-1 målet rett etterpå.

I andre omgang hadde vi et godt spillemessig overtak, selv om KFUM kanskje hadde de største sjansene. Ole Kristian Lauvli var opplagt og i det helt umulige hjørnet i sola på Marbella, og redda tre feite av KFUM's opplagte målsjanser i første omgang, og et par i andre. 

Håkon Hammer var dominerende på midtbanen både som ballvinner og igangsetter, og det var i det hele tatt godt driv i gutta våre over hele linja.

Forløpet til, og Mame Ndiaye's 2-1 scoring var av det lekre slaget: Opprullingen starter på venstresiden, Dadjo tar imot mens han står med ryggen til mål - og hælsparker til Mame som deretter vender 180 grader og skyter knallhardt nede til høyre for keeper.

En flott gjennomføring av gutta i Spania, som nå har noen gode treningsøkter foran seg før neste match på onsdag, og hjemreisen på torsdag.

 

Kampfakta: Raufoss Fotball - KFUM 2-1 (1-1)

Scoringer: KFUM 41', Ndiaye 43' 78'

Laget: Ole Kristian Lauvli, Arnar Gudjonsson, Nicolai Fremstad, Herman Haugen, Sivert Westerlund, Håkon Hammer, Gard Simenstad (Teo Haltvik 63.), Emile Dadjo, Markus Aanesland (Sander Werni 63.), Enoch Banza, Mame Ndiaye

 

Annonse fra Obos-ligaen:
Publisert: 20.02.2022
Skrevet av: Anne Thoresen/ Foto: Marius Mykleset