Søndag kommer Stabæk til Nammo Stadion

Søndag kl. 17.00 er det klart for en ny spennende utfordring på Nammo Stadion når Stabæk gjester Raufoss i OBOS-ligaens 16. serierunde.

Annonse:

Da lagene møttes på Nye Nadderud Stadion 16. mai, var det Raufoss som kunne juble etter en sterk 2–1-seier. Vi spolerte deler av festdagen for vertene og tok med oss tre svært fortjente poeng hjem til Toten etter en solid lagprestasjon.

Siden den gang har imidlertid «de blaa» etterhvert funnet formen. Stabæk trøblet videre med både tap mot Strømmen og uavgjort mot Moss, men  kan nå se tilbake på fire strake seire. Den sterke rekken har sendt bærumslaget helt opp på tredjeplass på tabellen. De kommer dermed til Nammo Stadion fulle av selvtillit og med klare ambisjoner om å fortsette den gode stimen.

For Raufoss har sesongen vært mer krevende. Vi har kjempet i den nedre delen av tabellen, men etter sommerpausen har det vært mye positiv giv. To sterke seire på rad har gitt både viktige poeng og ny tro inn mot en spennende høstsesong, og laget har vist både karakter og kvalitet i de siste kampene.

Det ligger derfor an til et oppgjør mellom to lag som kommer inn med god selvtillit – et Stabæk-lag som har vært blant ligaens aller beste de siste månedene, mot et Raufoss-lag som har funnet tilbake til vinner-formen og jakter nye poeng på hjemmebane.

Vi håper mange tar turen til Nammo Stadion søndag ettermiddag. Gutta trenger støtten fra tribunen i en kamp der alt ligger til rette for en underholdende og intens OBOS-ligaduell! 

Vi ses på stadion! 💛🖤

 

Annonse fra Obos-ligaen: