Opptreningen kan starte for Sebastian
Sebastian Gjelsvik (24) ødela menisken tre uker inn i sin Raufoss-karriere. I dag forsvant stingene, og opptreningen kan begynne for fullt! a-laget OBOS-ligaen
Altmuligmann Morten Nerødegård har god erfaring med fjerning av pent broderte sting og tok utfordringen på strak arm da dagen var kommet. Det gikk fort og smertefritt. Snipp, snapp, snute – og så var stingene ute.

– Nå har jeg ingen restriksjoner på hva jeg kan gjøre. Det er kun smerte og hevelse som setter begrensninger. Om det tar tre uker eller seks uker før jeg er tilbake på banen for fullt, er det umulig å si noe om. En må bare se an dag for dag, forteller Sebastian.
Han gleder seg til å komme tilbake.
– Jeg har trent mye styrke og litt utholdenhet siden skaden skjedde. Det er alt jeg har fått gjort. Låret mitt må også styrkes opp igjen.
Sebastian tar oss med tilbake til da skaden oppsto – 22. januar.
– Jeg hadde følt meg bra hele veien. Ikke noe vondt i forkant. Så skulle jeg skyte med venstrefoten. Det er ikke den foten jeg skyter med til vanlig.
Da jeg satte ned stamfoten, kjente jeg at noe gikk galt og skjønte med en gang at dette ikke var bra. Jeg var helt for meg selv. Det var ingen som dyttet eller noen form for retningsforandring som påvirket meg.
Medisinsk ansvarlig i Raufoss Fotball, Svein Erik Hagen, mener ifølge Sebastian at dette var en skade som ville oppstått når som helst. Det var bare tilfeldig at det skjedde akkurat den aktuelle dagen.
– Vi fikk tatt bilder ganske fort. De viste at det var menisken som hadde røket. Operasjonen ble ikke veldig komplisert. De bare fjernet den biten som var løs, forteller Gjelsvik, som hadde Ull/Kisa som klubb før han kom til Raufoss.
Nå venter lett jogging før det går slag i slag i retning gammel form. Seriestarten er jo ikke før 6. april.
