Møter Moss på fredag

Fredag ettermiddag er det igjen klart for treningskamp i Raufoss Industripark Arena når Raufoss tar imot divisjonskollega Moss. Avspark er klokken 14.00, og oppgjøret blir en ny, viktig test i oppkjøringen mot sesongstart.

Annonse:

Vi begynner å nærme oss tellende kamper, og det betyr at detaljene blir stadig viktigere. For Raufoss sin del handler det nå om å bygge videre på det som er lagt ned av arbeid så langt i vinter – ikke minst under treningsleiren i Tyrkia. Der har intensiteten vært høy og treningsmengden solid, og det blir spennende å se om det gir utslag i både kapasitet, tempo og samspill i fredagens kamp.

En som kan bli å se på den nye matta i hallen, er Alexander Achinioti-Jönsson. Han er aktuell for noen minutter på banen. Det blir ikke snakk om full kamp denne gangen, men går alt etter planen, får publikum et første møte med midtbanespilleren i løpet av oppgjøret.

Fra grønt gress i Belek til ny matte på Raufoss (Foto: Marius Mykleset)
Fra grønt gress i Belek til ny matte på Raufoss (Foto: Marius Mykleset)

Emil Sildnes er også på vei inn i gruppa, men for hans del er det litt for tidlig. Han har så langt gjennomført tre-fire treninger med laget – den siste i dag – og trenger ytterligere tid før han er klar for kamp. Det er derfor ventet at han først er aktuell i løpet av neste uke.

Fredagens kamp gir trenerteamet en ny anledning til å teste relasjoner og justere detaljer, samtidig som spillerne får ytterligere kamptrening i beina. Motstanden fra Moss vil gi gode svar på hvor laget står akkurat nå.

På skade/sykelista finner vi Sebastian Gjelsvik, Yaw Agyeman, Jørgen Sjøl og Jonas Dalen Korsaksel.

Full tropp til kampen finner du her:

Anders Klemensson, David Synstelien, Eirik Åsvestad, Eskil Furre Gjerde, Torje Naustdal, Adrian Rogulj, Markus Aanesland, Nicolai Fremstad, Alexander Achinioti-Jönsson, Kristoffer Steinset, Mads Orrhaug Larsen, Sander Nordbø, Momo Bojang, Torjus Engebakken, Filip Da Silva, Jonas Selnæs, Tinus Engebakken, Elias Sørum, Ulrik Danbolt

Ta turen til hallen! Er du av ulike årsaker forhindret fra å komme, så vises kampen også på Direktesport trykk HER

Annonse fra Obos-ligaen: