Jentene sterke mot toppseriemotstand i Valdres

Ettersom søndagens treningskamp mot KFUM utgår, fikk jentene på kort varsel muligheten til å møte toppserielaget Lyn i Valdres Storhall lørdag formiddag, med kampstart kl. 11.00. (Foto: Geir Helge Skattebo)

Annonse:

Det var en fin mulighet som åpnet seg for jentene, som fikk bryne seg på tøff motstand. Lyn er veletablert i toppserien, nå etter åtte sesonger på rad, og er i helgen på treningshelg i Valdres/Golsfjellet.

Oslo-laget med landingsjenta Ina Raaum Andreassen og Ida Veseth Habbestad fra Gjøvik i rekkene, fikk et tidlig mål ved Kajsa Pettersen etter en kontring. Jentene våre leverte en sterk førsteomgang, sto av presset - og det ble med det ene målet.

Vi fortsetter å holde unna utover andre omgang, som blir mer jevnspilt. Omgangen preges av mange bytter som naturlig er i sesongoppkjøringen. Lyn har en ball i mål midt i omgangen, men den avblåses for offside. Dermed ebber kampen ut med 1-0 seier til Lyn. Her ble det svært mye positivt å ta med seg videre i treningsarbeidet for laget fram mot seriestarten i 2. divisjon.

- Dette var alt i alt veldig positivt. Vi får kjørt oss litt i første omgang når Lyn stiller med førstelaget. Andre omgang er ganske jevnspilt. Da slipper vi til lite og skaper en del gode tilløp, sier ass. trener Adrian Lund etter match.

Slik spilles vinterens øvrige treningskamper

 

Kampfakta: Lyn Toppfotball - Raufoss Fotball 1-0 (1-0)

Scoringer: Kajsa Pettersen, Lyn 9'

Lag/tropp: Madikken Sagbakken, Rikke Voldengen, Jenny Dahl-Maier, Karoline Lunde, Sarah Svastuen, Eline Amlie, Tuva Garder Smerud, Ellen Gravdal, Marthe Dybdal, Sara Vorkinn Nielsen, Nora Garder Smerud.

Benk: Helene Eichler Jensen, Viktoria Langaas, Andrea Tøftum Løkken, Tilla Dahl-Maier, Jenny Olstad Hamar, Pamina Strand, Ingrid Skattebo.

Annonse fra Obos-ligaen: