J12 godt fornøyde etter Hamar Talent-cup
Vi har fått denne oppsummeringen fra trener Øystein Amlien, Jentene får velfortjent ros av treneren sin - her har vi en flott gjeng, med godt fokus! Jenter 12 Junioravdelingen
I helgen var J12 på Ham Kam Elitecup med 1 lag. Vi spilte 4 kamper på lørdag og 3 kamper søndag. 2 x 25 min i hver kamp. Med andre ord, knallhardt kampprogram og utover søndagen så var det veldig mange slitne jenter. Men jentene skal ha ros for måten de gjennomførte turneringen på. Dette ble en turnering der vi fikk bryne oss mot veldig mange gode lag. Noen av lagene var såpass store og fysiske at jentene fikk store utfordringer i å gjennomføre kampene slik vi ønsker å spille, med igangsetting bak, pasninger gjennom sentral midtbane og med andre ord, en ambisiøs, men veldig utviklende spillestil. Men jentene prøvde hele tiden og det ble utrolig mye god øving og læring i disse kampene. Og jentene kom godt ut av det. Tre seire, tre tap og en uavgjort er strålende resultater i en slik turnering. Og det var spesielt morsomt at seirene kom mot Lillestrøm, Lyn og Lyon 07 ( et sammensatt lag fra Asker-regionen ).
Vi spilte alle våre kamper på Stange kunstgress. Flotte baneforhold og bra arrangement. Så å si alle foreldre var med og vi valgte å ordne oss selv med mat og drikke slik at vi kunne være på stedet å hvile oss å forberede oss istedenfor å bruke tiden på å reise inn til Hamar for å spise. Vi er veldig godt fornøyd med helgens prestasjoner av alle jentene.