I dag starter veien til Ullevål for efotball-lagene - vi vant alle kampene våre

Klokken 20:00 i kveld starter første del av NM i eFotball. Nytt av året er at vi må kvalifisere oss til sluttspillet med begge våre lag. Fotballkretsene er samlet i regioner, hvor vi spiller mot klubber i Trøndelag, Indre Østland, Møre og Romsdal. Vi møter klubber som blant annet Vind, HamKam, Kongsvinger, Tiller og Ranheim .

Annonse:

Raufoss Fotball har med to efotball-lag i år:

- Raufoss Fotball (A-laget): Jonas Kvål og August Rognlien (vant eSerien i våres)

- Raufoss Fotball 2: Julian Elias Nygård og Mathias Bentsen

Trenere er Kristian Aspelien og Finn Marius Lykke.

eFotballen i Raufoss Fotball er i dag et tett samarbeid med Raufoss E-sport, Raufoss Fotball og Toten Folkehøgskole. 3 av spillerne er elever på Folkehøgskolen. De går på linjen som heter Fotball og FIFA, og de trener vanlig fotball i tillegg til å spille EA SPORTS FIFA 22.

I dag så møter A-laget vårt naboklubben Vind. Vi tror de fleste spillerne på det laget har tilhørighet til Lørenskog IF sitt efotball-akademi, mens 2. laget vårt møter Støren SK.

Selv om dette ikke er meriterte klubber, så kan slike oppgjør bli litt for spennende. Cup er cup!

Saken oppdateres med resultater når kampene er ferdig spilt.

Raufoss Fotball - Vind: vi vinner alle tre kampene

Raufoss Fotball - Støren: vi vinner alle tre kampene

 

Annonse fra Obos-ligaen: