
Emmanuel Mensah (20) kommer på lån fra Sogndal ut året
Den unge ghaneseren ble plukket opp på Stryn i ettermiddag! Vi ønsker Emmanuel velkommen - han er allerede spilleklar og er i troppen som møter Hødd i morgen. a-laget OBOS-ligaen
Den kjappe angriperen kommer fra et ghanesisk akademi vi kjenner godt til, nemlig Semper Fi FC, hvor både kjenningen James Ampofo og vår egen Yaw Agyeman tidligere har vært innom. Han er en rask og driblesterk kantspiller, som gjorde sakene sine godt mot oss både i fjor høst og i uavgjortoppgjøret på Fosshaugene i våres.
Hovedtrener Tom Dent forteller at han har ønsket seg en allsidig angriper med hurtigheten på plass:
- Emmanuel kan dekke alle tre posisjoner lengst fremme i banen, og tillegger enda mer ekstrem fart i angrepsrekka. Det har vi savnet litt siden James dro. Så har han en veldig fin venstrefot vi får mye glede av. Han er en god spiller som har kapasitet til å bidra fra første stund, så dette gleder vi oss over.
Sto klar i Stryn
Emmanuel sto klar utenfor Stryn stasjon fredag ettermiddag, og hoppet på lagbussen på vei til Ulsteinvik. Det passet fint da Yaw Agyeman enda har utfordringer i ankelen etter kampen mot LSK, og måtte bli hjemme.
Daglig leder Mats Thyli forteller at dialogen med Sogndal har vært god, og at det er nødvendig med flere strenger å spille på fremover:
- Det har vært bra med kamper over en periode nå, og det merker vi i form av småskader og slitasje. En del har måtte spille med smerter, og noen har måtte bli hjemme. Det går ikke over en hel sesong, uansett hvor effektivt vi ønsker å drive. Emmanuel tar av litt belastning på totalen, og styrker konkurransen på litt lengre sikt. Avtalen er gjennomarbeidet og økonomisk fornuftig, og vi takker Sogndal for en fin prosess.
Mensah har spilt 10 kamper så langt i år for Sogndal, i OBOS-ligaen og NM. Vi gleder oss til å bli kjent med Emmanuel!
Velkommen! 💛🖤