
Bli med på UEFA Playmakers! Et artig intro-kurs for jenter fra 5 til 8 år!
UEFA, Disney og NFF skal gjennomføre et pilotprosjekt der målet er å doble antall europeiske fotballspillende jenter. Prosjektet retter seg mot jenter født i 2014, 2015, 2016 og 2017. Vi er så heldige å ha ha A-lagsjentene Marthe Dybdal, Maren Kraby Simenstad og Tuva Aspelien Klevengen (bildet) som UEFA Playmakers- trenere her hos oss, i tillegg til Malin Fuglerud Bjørge. Junioravdelingen
Playmakers er et program for oppstart av fotballaktiviteten med overgang til klubbfotballen i etterkant, og er egentlig et morsomt introduksjonskurs til fotball.
Playmakers er et rekrutteringsprogram utviklet av UEFA og Disney for jenter mellom 5 og 8 år. Målet er å introdusere de yngste jentene for fotball gjennom gode treningsøkter der ulike Disneykarakterer tas aktivt i bruk.
Moro, lek og fotball er hovedingrediensene, og i år er det karakteruniverset fra filmen «Vaiana» som brukes i øktene.
De første samlingene går 9. og 15. juni kl. 17.15 i Raufoss Storhall, det kommer nye datoer for samlinger til høsten. Og det er helt GRATIS å være med!
PÅMELDING HER
